Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli z pociągu blisko 5 ton miedzi

Data publikacji 25.03.2014

Dolnośląscy policjanci zatrzymali po pościgu czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże miedzianych katod ze składów pociągów towarowych. Podejrzani mają związek z próbami kradzieży i kradzieżami łącznie blisko 5 ton towaru o łącznej wartości około 115 tysięcy złotych. Wszyscy podejrzani trafili na 3 miesiące do aresztu.

Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Lubina i Legnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat, mieszkańców powiatu jaworskiego, podejrzanych o to, że działając w grupie przestępczej usiłowali ukraść towar z pociągu na trasie Głogów – Lubin. Jak ustalili policjanci, sprawcy przecięli zabezpieczenia ruchomych elementów dachu i burt jednego z wagonów, a następnie odsunęli je. Z wnętrza wyrzucili na nasyp 8 miedzianych katod o wadze około 120 kilogramów każda. Łączna wartość skradzionego towaru to blisko 25 tysięcy złotych.

Podejrzani w tej sprawie mężczyźni zostali zatrzymani w wyniku pościgu. Miedziane katody zostały odzyskane w całości. W wyniku dalszych czynności w tej sprawie policjanci udowodnili zatrzymanym dodatkowo włamanie do wagonu innego składu, które miało miejsce na początku marca br. Do zdarzenia doszło na szlaku kolejowym Wróblin Głogowski – Legnica. Sprawcy po włamaniu do wagonu pociągu towarowego zrzucili na torowisko i skradli katody miedziane o łącznej wadze ponad 4 ton, powodując straty w kwocie blisko 90 tysięcy złotych.

Wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu zdarzeń.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony