Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka z 4-miesięcznym synkiem w wózku

Data publikacji 25.03.2014

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 26-letnią kobietę, która mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu opiekowała się dzieckiem. Kobieta usłyszy zarzut narażenia swojego 4-miesięcznego synka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialnej matce grozi 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło po 22.00. Dyżurny dąbrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zataczającej i przewracającej się kobiecie z dziecięcym wózkiem na osiedlu „Mydlice”. Na miejsce natychmiast wysłano mundurowych. Stróże prawa przy ul. Ludowej odnaleźli pijaną młodą kobietę pchającą dziecięcy wózek. Wewnątrz znajdował się jej 4-miesięczny synek. Dąbrowianka miała kłopoty z utrzymaniem się na nogach, a kontakt był z nią utrudniony. Chłopczyk, a po wykonaniu policyjnych czynności również jego pijana matka, trafili pod opiekę babci, która widziała interwencję policjantów z okna swojego mieszkania. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latka miała w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia swojego synka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Nieodpowiedzialnej matce, za sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości, grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony