Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z pożaru 55-latka

Data publikacji 25.03.2014

Małopolscy policjanci wyprowadzili z płonącego budynku mężczyznę z nogą w gipsie, który nie wiedząc o pożarze, bez świadomości istniejącego zagrożenia, spokojnie siedział w swoim mieszkaniu. Gdyby nie szybka reakcja policjantów mogłoby dojść do tragedii.

Było niedzielne popołudnie gdy operator CPR powiadomił oficera dyżurnego policji, o pożarze domu jednorodzinnego w Tarnowie. Do położonej w rejonie południowej obwodnicy miasta posesji, natychmiast skierowany został, znajdujący się najbliżej zagrożonego miejsca patrol. Kiedy policjanci zbliżali się pod wskazany adres, zobaczyli płonący dach budynku mieszkalnego. Wiedząc, że mają mało czasu i w środku mogą znajdować się ludzie, błyskawicznie przystąpili do działania. W trakcie sprawdzania mocno zadymionych pomieszczeń domu, w jednym z nich natknęli się na mężczyznę z nogą w gipsie. 55-latek nie wiedząc o pożarze, bez świadomości istniejącego zagrożenia siedział spokojnie w środku – wyprowadzony został przez policjantów, z zajętego ogniem budynku. Policjanci sprawdzili też pozostałą część domu, nie ujawniając w nim innych osób. Okazało się, że mieszkająca wraz z mężczyzną córka, zięć i ich małe dzieci wyjechali w odwiedziny do dalszej rodziny.

Kilka minut później na miejscu pojawili się strażacy, którzy opanowali ogień dachu. 55-latek został przewieziony na obserwację do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogła być nieszczelność przewodów kominowych.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony