Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 136 roślin konopi indyjskich

Data publikacji 25.03.2014

Policjanci z powiatu świdnickiego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W opuszczonym budynku na terenie gminy Strzegom zabezpiczyli 136 roślin. Do wyjaśnienia w policyjnym areszcie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 43 lat.

Policjanci z Komisariatu w Strzegomiu ujawnili plantację konopi. W pomieszczeniach opuszczonego budynku funkcjonariusze znaleźli 136 roślin w donicach. Konopie różnej wielkości, od 15 do 100 centymetrów, znajdowały się w specjalnie przygotowanym do hodowli pomieszczeniu. W trakcie czynności, w których udział brali także funkcjonariusze z grupy realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn: 30 – latek z Wrocławia i 43 - letni mieszkaniec Strzegomia. Rośliny zostały zabezpieczone do badań przez technika kryminalistyki. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Za posiadane środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony