Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa napadu na jubilera rozwiązana, podejrzani aresztowani

Data publikacji 26.03.2014

Policjanci z Wołomina rozwiązali trzy sprawy, w tym napadu na sklep jubilerski i spożywczy oraz kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego, do jakich doszło w lutym i marcu br. Kryminalni zatrzymali 20-letniego Sebastiana P. i 24-letniego Piotra S. Policjanci ustalili również dane trzeciego z podejrzewanych o współudział w tych czynach. Dwójka pierwszych już usłyszała zarzuty dokonania rozbojów z użyciem noża i kradzieży z włamaniem.

Policjanci wołomińskiej komendy na początku lutego br. przyjęli zgłoszenie rozboju, do jakiego doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Wołominie. Sprawcy, posługując się nożem, doprowadzili do stanu bezbronności ekspedientkę, po czym zabrali 1600 złotych. Do podobnego zdarzenia, również w Wołominie, doszło kilka dni później w sklepie jubilerskim.Tuż przed zamknięciem lokalu, weszło do niego trzech mężczyzn i - grożąc nożem pracownicy salonu z biżuterią - skradli 3600 złotych oraz wyroby ze złota o łącznej wartości blisko 77 tys. złotych.

Niemal natychmiast po ostatnim zdarzeniu do działań włączyli się kryminalni wołomińskiej komendy, którzy za cel postawili sobie rozwiązanie obu spraw. Przełom w sprawie nastąpił kilka dni temu. Jak ustalili funkcjonariusze, napadu na sklep jubilerski i spożywczy mogła dokonać ta sama grupa. Policjanci wytypowali i ustalili dane osobowe podejrzanych, zaraz po tym nastąpiły zatrzymania.

W ręce funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy wpadli 20-letni Sebastian P. i 24-letni Piotr S. Ten pierwszy już usłyszał dwa zarzuty dokonania rozbojów z użyciem noża, drugi współudziału w rozboju na sklep jubilerski i dodatkowo kradzieży pieniędzy w kwocie 30 złotych oraz włamania do szafki ubraniowej w piekarni, skąd dokonał kradzieży wartego blisko 300 złotych telefonu komórkowego.

Sąd rejonowy w Wołominie wobec obu zatrzymanych mężczyzn zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal zajmują się tymi sprawami - posiadają już dane trzeciego z mężczyzn podejrzewanego o współudział w napadach na sklep jubilerski i spożywczy. Jak zapowiadają, jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

(KSP / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.82 MB)

Powrót na górę strony