Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże

Data publikacji 26.03.2014

Kryminalni z IV białostockiego komisariatu zatrzymali parę podejrzaną o napady na starsze kobiety i kradzież torebek. 21-letnia kobieta i jej o rok straszy kompan decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Policjanci ustalają teraz czy w procederze brały udział jeszcze inne osoby oraz czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne czyny.

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Białymstoku zatrzymali 21-letnią kobietę oraz jej rok starszego kolegę podejrzanych o napady na starsze kobiety. Jak wynika z policyjnych ustaleń, para trudniła sie tym procederem od początku tego roku. 21-latka wypatrywała i wskazywała ofiarę, natomiast jej 22-letni kompan na nie napadał. Za każdym razem schemat działania pary był podobny. Młoda kobieta wchodziła do banku i obserwowała znajdujących się tam klientów. Wybierała starszą panią, która w tym czasie wypłacała pieniądze z kasy lub bankomatu. 21-latka szła za ofiarą i w ustronnym i dogodnym jej miejscu dawała znak koledze a ten okradał upatrzoną ofiarę, wyrywając jej torebkę z pieniędzmi wypłaconymi z banku. Bardzo często w skradzionych bagażach znajdowały się także karty do bankomatów czy telefony komórkowe. W przypadku, gdy przy kartach bankomatowych były kody pin, para także wypłacała pieniądze z kont bankowych swoich ofiar, natomiast telefony komórkowe zastawiała w lombardach. Policjanci odzyskali już trzy takie zastawione telefony.

Do tej pory 22-letniemu mężczyźnie przedstawiono 9 zarzutów natomiast jego koleżance 7. Łączna suma strat, jakie odniosły pokrzywdzone osoby w skutek tej przestępczej działalności, to kwota ponad 9.500 złotych. Wobec 21- latki i 22 - latka zastosowano tymczasowy trzymiesięczny areszt. Ustalono także, że to nie wszystkie czyny, które para ma na swoim koncie. Z zebranych przez mundurowych materiałów wynika, że w sumie para dokonalła 22 tego typu przestępstw. Teraz policjanci ustalają, czy w procederze brały udział jeszcze inne osoby i czy mają oni na swoim koncie jeszcze inne czyny.

(KWP w BIałymstoku / mw)

Powrót na górę strony