Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje w areszcie, paser usłyszał zarzuty

Data publikacji 26.03.2014

W sprawie prowadzonej wspólnie przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi razem z funkcjonariuszami z Łasku zatrzymano trzech podejrzanych, z których dwóch usłyszało już 38 zarzutów m.in. kradzieży, włamań i rozbojów. Trzeci podejrzany odpowie za paserstwo łupów i posiadanie narkotyków.

Sprawa miała swój początek jesienią 2013 roku. Wówczas w ręce policjantów wpadło dwóch podejrzewanych mieszkańców gminy Lutomiersk. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi i jego o 13 lata młodszemu wspólnikowi łącznie 38 zarzutów głównie włamań do domków letniskowych na terenie gminy Lutomiersk i Wodzierady, a także dwóch rozbojów na terenie Zduńskiej Woli, kradzieży kół samochodowych oraz kradzieży z terenu Pabianic forda transita. Auto zostało w późniejszym czasie odzyskane przez policjantów. Sprawcy nadal pozostają w tymczasowym areszcie.

Funkcjonariusze zgłębiając temat ustalili 7 adresów posesji, na których mogły być przechowywane skradzione łupy. 23 marca 2014 roku niemalże jednocześnie policjanci z Łodzi i Łasku dotarli pod wytypowane adresy. Podczas przeszukań na terenie trzech powiatów, pod Lutomierskiem zatrzymany został 22-letni paser, który kupował pochodzące z przestępstwa przedmioty. Śledczy odzyskali aparaty fotograficzne, telewizor, różne narzędzia takie jak szlifierki, spawarki, pilarki, koła samochodowe i 31 rusztowań budowlanych. Zabezpieczyli także dilerkę z amfetaminą oraz dwie beczki o pojemności około 450 litrów wypełnione alkoholem. Policjanci chcąc oddać je w prawowite ręce ustalają właścicieli tych rzeczy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo do 5 lat. Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony