Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo ojca

Data publikacji 26.03.2014

Paweł K. złożył już wyjaśnienia w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo ojca. 31-latek był wcześniej notowany, między innymi za przestępstwa narkotykowe. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi miejscowa prokuratura.

Do zabójstwa doszło w minioną sobotę około godziny 17.00, w jednym z mieszkań przy ulicy Sadowej w Elblągu. Dzień później policję powiadomił 31-letni syn zmarłego, który zadzwonił na numer tel. alarmowego 997 z informacją, że znalazł ciało 60-letniego ojca z ranami kłutymi. Śledczy potwierdzili, że mężczyzna miał ślady ran po ostrym narzędziu w okolicach klatki piersiowej i brzucha, jednak od początku nie byli przekonani co do niewinności 31-latka. W jego informacjach pojawiło się sporo niedomówień, a pierwsze relacje były niespójne. W niedzielę został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie przesłuchania przyznał funkcjonariuszom, że w sobotę, między nim a ojcem doszło do awantury na tle nieporozumień rodzinnych. Podczas kłótni zadał mu kilka ciosów nożem.

Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa. Był wcześniej notowany, między innymi za przestępstwa narkotykowe.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony