Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyła 70 tysięcy i oszukała blisko 300 osób

Data publikacji 26.03.2014

Żorscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali nieuczciwą właścicielkę punktu poboru opłat. 27-letnia kobieta przyjmowała opłaty, nie przekazując pobranych kwot wierzycielom. W ten sposób przywłaszczyła ponad 70 tysięcy złotych od blisko 300 osób. Grozi jej do 5 lat wiezienia.

Policjanci z Żor zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 27-letnią właścicielkę punktu poboru opłat. Jak ustalili śledczy, kobieta od kwietnia ubiegłego roku przyjmowała opłaty, nie przekazując pobranych kwot wierzycielom. Klienci dokonywali opłat m.in. za wodę, prąd, gaz, czy telefon, nie mając świadomości, że pieniądze nie docierają na właściwe konta bankowe.

W ten sposób 27-latka oszukała prawie 300 osób na kwotę ponad 70 tys. złotych. W czasie przesłuchania kobieta przyznała się do winy i wyjaśniła, że przywłaszczone pieniądze wydała na własne potrzeby.

Jak zapowiadają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, a oszukanych osób może być znacznie więcej. Nieuczciwej 27-latce grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

 

Powrót na górę strony