Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściciel kontrabandy próbował skorumpować policjantów - usłyszał zarzuty

Data publikacji 26.03.2014

Policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 108 tysięcy sztuk papierosów oraz 50 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Poza tym obiecywał 5 tys. złotych łapówki funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od interwencji.

25 marca 2014  około godziny 10:00 policjanci pełniący służbę radiowozem z wideorejestratorem  na autostradzie A2 w rejonie Łyszkowic zauważyli pędzącą z nadmierną prędkością skodę superb. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 40 km/godzinę, ale przewoził w samochodzie ponad 108 tysięcy sztuk papierosów znanych marek bez banderol akcyzowych. Poza tym policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli 50 kilogramowych  paczek tytoniu niewiadomego pochodzenia.

Kiedy mundurowi powiadomili 27-letniego kierowcę, że zostanie zatrzymany, zaproponował im najpierw 3, a następnie 5 tys.  złotych w zamian za odstąpienie od interwencji. Tym samym odpowie już nie tylko za wykroczenie i przestępstwo akcyzowe, ale również próbę skorumpowania funkcjonariuszy.

Stróże prawa na poczet przyszłych kar zabezpieczyli przy mężczyźnie 5,5 tysiąca złotych. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony