Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne programy za 100 tysięcy złotych

Data publikacji 26.03.2014

Policjanci we współpracy z kancelarią prawniczą zajmującą się ochroną praw własności zabezpieczyli w jednej z katowickich firm nielegalne programy komputerowe. Firma, najprawdopodobniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, pozyskała specjalistyczne programy komputerowe i wykorzystywała je w swojej działalności gospodarczej. Wartość nielegalnych programów oszacowano wstępnie na 100 tysięcy złotych.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo zostało poprzedzone zgłoszeniem kancelarii prawniczej zajmującej się ochroną praw własności. W trakcie zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że jedna z firm działających na terenie Katowic pozyskała w sposób nielegalny programy komputerowe. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej bez zgody osób uprawnionych wykorzystywała je w projektowaniu materiałów dla przemysłu samochodowego.

Na dwóch komputerach funkcjonariusze znaleźli nielegalne kopie programu projektowego oraz programy biurowe. Ich wartość oszacowano wstępnie na prawie 100 tysięcy złotych. Za nielegalne użytkowanie oprogramowania i osiągane z tego tytułu korzyści majątkowe grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony