Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zakończyli działalność siatki dealerów rozprowadzających narkotyki wśród młodzieży

Data publikacji 28.03.2014

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zakończyli postępowanie wobec czterech mieszkańców powiatu Oświęcimskiego podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków wśród nastolatków. Tylko w pierwszych dniach śledztwa funkcjonariusze udowodnili podejrzanym już ponad sto czynów.

Na trop dealerów funkcjonariusze wpadli w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Początkowo ustalili, że mężczyźni w wieku od 18 – 21 lat mogą posiadać środki odurzające. Powyższe ustalenia potwierdziły się podczas przeszukań  w trakcie których funkcjonariusze ujawnili woreczki z marihuaną, młynek do suszu oraz lufki szklane. Przedmioty te potwierdzały dilerską działalność podejrzanych.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zebrali obszerne materiały świadczące nie tylko o posiadaniu przez nich zakazanych substancji,  ale i trwającym co najmniej kilka miesięcy rozprowadzaniu narkotyków wśród niepełnoletnich mieszkańców Małopolski, głównie powiatu oświęcimskiego. Za każdym razem podejrzani inkasowali od nastolatków od kilkunastu do kilkuset złotych. Tylko w pierwszych dniach śledztwa do tej pory udowodniono im, aż 118 czynów.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy sprawca posiada ich znaczną ilość zagrożenie karą wzrasta do 10 lat pozbawienia wolności. Kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego, ułatwia albo umożliwia jego użycie albo nakłania do użycia takiego środka, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku, gdy sprawca udziela takiego środka małoletniemu, zagrożenie karą wzrasta do lat 8.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony