Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wirtualny towar i całkiem realne straty

Data publikacji 28.03.2014

Zamiast zakupionych w sieci butów, pozostała frustracja i złość - mowa o osobach oszukanych przez 23-latka spod Tarnowa, którego zatrzymali właśnie policjanci. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty oszustwa i posiadania narkotyków. Prokuratura objęła go dozorem policji, poręczeniem majątkowym i zakazem opuszczania kraju. Grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności.

23-latek na  jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży markowe, sportowe obuwie. Cena wydawała się atrakcyjna, więc chętnych nie brakowało. Przelewali na konto bankowe mężczyzny pieniądze, na próżno czekając na zamówiony towar. Mężczyzna,  sprzedając towar, którego faktycznie nie posiadał, w niespełna miesiąc oszukał osoby z terenu całego kraju. Szacuje się, że  ujawniony proceder może dotyczyć  nawet 190 osób i strat sięgających  40 tys. złotych.  Policjanci docierają do kolejnych  oszukanych przez mężczyznę osób - nie tylko z terenu Małopolski, ale również  województw śląskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.  

Podczas realizacji sprawy zabezpieczonych zostało 11 gramów amfetaminy, które policjanci ujawnili w domu zatrzymanego mężczyzny.  Odpowie on więc nie tylko za oszustwa, ale też posiadanie narkotyków. Objętemu policyjnym dozorem,  poręczeniem majątkowym i zakazem opuszczania kraju mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony