Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój na parkingu – interweniował policjant po służbie

Data publikacji 28.03.2014

Policjant z Komisariatu Policji w Nowogardzie po służbie zatrzymał na gorącym uczynku jednego ze sprawców rozboju. Drugiego z mężczyzn niedługo po zdarzeniu zatrzymał patrol policji. Sprawcy siłą wyciągnęli z auta kierującą kobietę, a pasażerkę samochodu okradli.

Wczoraj przed godz. 19:00 w Nowogardzie na jednym z parkingów niestrzeżonych do zaparkowanego pojazdu  marki "VW Polo" podeszło dwóch nieznanych mężczyzn. W aucie były  dwie kobiety : 55- i 26-latka. Jeden ze sprawców
otworzył drzwi i  siłą wyciągnął kierującą z samochodu  po czym próbował  go uruchomić. Natomiast  drugi z mężczyzn otworzył drzwi volkswagena od strony pasażera i, używając siły, zabrał 26-latce torebkę, w której znajdowały się dokumenty i pieniądze. 

Kobiety, krzycząc, podniosły alarm, a  przestępcy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Na pomoc ruszył policjant z Komisariatu Policji w Nowogardzie, który  - po służbie -  był  w pobliżu parkingu, na terenie którego doszło do rozboju.  Bez wahania podjął interwencje  i uniemożliwił ucieczkę jednemu  z robojarzy. Drugiego ze sprawców niedługo po zdarzeniu zatrzymał patrol policji.

Obaj mężczyźni   byli nietrzeźwi i noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Jeden z nich miał ponad dwa,  a drugi ponad trzy promile alkoholu w organizmie. 55-letnia kierująca autem,  w wyniku napaści,  doznała obrażeń ciała i  przewieziona została do szpitala  na badania, natomiast 26-letnia pasażerka  nie odniosła  obrażeń.  

Policjanci odzyskali skradzione mienie. Po wytrzeźwieniu  obaj 21-latkowie usłyszą zarzut rozboju. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym  grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj  znani są policji, byli już notowani. Komendant Komisariatu Policji w Nowogardzie będzie wnioskował do prokuratury o zastosowanie wobec 21- latków środka zapobiegawczego w postaci  aresztu tymczasowego.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony