Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwa

Data publikacji 28.03.2014

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić tymczasowo aresztowanemu na 3 miesiące mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Bemowa, a podejrzanemu o oszustwa i wyłudzenia pieniędzy na szkodę różnych firm na terenie kraju. Mężczyzna, podając się za właścicieli firm i posługując się podrobionymi pieczątkami istniejących podmiotów gospodarczych, zawierał umowy czerpiąc z tego korzyści majątkowe. Ponadto poszukiwany był dwoma listami gończymi do innych przestępstw popełnionych na terenie kraju.

Policjanci wydziału kryminalnego, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię oszustw i wyłudzeń na szkodę różnych firm na terenie kraju. Podejrzany to 26-letni Przemysław N. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się sprawą, mężczyzna, podając się za właściciela różnych firm i posługując się podrobionymi pieczątkami istniejących podmiotów gospodarczych oraz podrobionymi potwierdzeniami wykonania przelewów, dwukrotnie zawarł umowy o świadczenie usług z firmą ochroniarską oraz dwukrotnie zamówił towar w sklepie, za który nie zapłacił, czerpiąc z tego korzyści majątkowe.

Po zatrzymaniu mężczyzny i doprowadzeniu go do Komisariatu Policji Warszawa Bemowo okazało się, że 26-latek poszukiwany był listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Warszawie i Toruniu celem doprowadzenia do zakładu karnego albo aresztu. Poszukiwania były wszczęte, ponieważ mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania.

Mężczyźnie przedstawiono już na chwilę obecną cztery zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem podmioty gospodarcze. Policjanci podejrzewają jednak, że mężczyzna działając w ten sposób mógł oszukać lub usiłowac oszukać inne podmioty gospodarcze na terenie całego kraju.

Podejrzany decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obecnie policjanci w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym ustalają m.in. kolejnych pokrzywdzonych.

Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony