Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprowadził z firmy ponad 300 tys. zł

Data publikacji 28.03.2014

Żywieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko 42-letniemu pracownikowi jednej z żywieckich firm. Mężczyzna pracując jako przedstawiciel handlowy pobierał od kontrahentów pieniądze za zamówiony towar, których jednak nie wpłacał na konto pracodawcy. W ten sposób wyprowadził z firmy ponad 300 tys. zł. Mężczyzna usłyszał 84 zarzuty. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci z żywieckiego referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli prowadzone od sierpnia ubiegłego roku postępowanie przeciwko 42-latkowi, który pracował jako przedstawiciel handlowy w jednej z dobrze prosperujących żywieckich firm. Jak ustalili śledczy, mężczyzna pobierał od kontrahentów pieniądze za zamówiony towar, których nie wpłacał na konto firmy tylko przywłaszczał. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jego pracodawca wysłał do jednego z klientów firmy ponaglenie do zapłaty. Wtedy okazało się, że ten już dawno uregulował dług. Mężczyzna w ten sposób wyprowadził z firmy ponad 300 tys. zł.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 84 zarzutów oszustw, przywłaszczeń i fałszerstw dokumentów. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanego o wartości ponad 280 tys. zł. Za popełnione przestępstwa 42-latkowi grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony