Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobierał zaliczki na poczet załatwienia dobrej pracy za granicą i znikał

Data publikacji 28.03.2014

Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany obiecywał osobom zainteresowanym pośrednictwo w załatwieniu dobrej pracy za granicą i pobierał na ten cel zaliczki, a następnie znikał z pieniędzmi. Żadna z oszukanych blisko 30 osób nie otrzymała zatrudnienia. Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w okresie od stycznia do września 2013 roku oszukał blisko 30 osób obiecując im dobrze płatną pracę sezonową za granicą. Na poczet przyszłych umów mężczyzna od zainteresowanych pobierał zaliczki tłumacząc im, że muszą wpłacić pewną kwotę pieniędzy, jako gwarancję zatrudnienia.

Po sprawdzeniach wykonanych przez policjantów okazało się, że 22-latek ze swojego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu i żadna z osób, która wpłaciła umówioną zaliczkę nigdy nie wyjechała do obiecanej pracy.

Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony