Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował mężczyznę z płonącego domu

Data publikacji 28.03.2014

Wczoraj policjant z Komisariatu Policji w Chęcinach, starszy aspirant Jacek Zajęcki, narażając własne zdrowie i życie, wyciągnął 84-letniego mężczyznę z płonącego domu. Policjant nie wahał się ani chwili, aby pomóc starszemu mężczyźnie.

Wczoraj przed godziną 14.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przekazał otrzymane zgłoszenie policjantom z Komisariatu Policji w Chęcinach. Z informacji wynikało, iż w miejscowości Radkowice płonie jeden z domów, w którym ma przebywać starsza osoba. Na miejscu zdarzenia policjanci pojawili się jako pierwsi. Wewnątrz mieszkania, ze względu na zadymienie, nic nie było widać. Przez uchylone okno policjanci usłyszeli jednak głos mężczyzny. Jego zdrowie i życie było zagrożone.

Funkcjonariusz, z pomocą jednego z sąsiadów, sforsował drzwi domu. Następnie mundurowy bez wahania wbiegł do płonącego budynku i na własnych rekach wyniósł z niego 84-letniego mężczyznę. Umieścił go w bezpiecznym miejscu. Dodatkowym niebezpieczeństwem w tej sytuacji była znajdująca się w budynku butla z gazem, która stwarzała bezpośrednie zagrożenie.

Po chwili na miejsce zdarzenie przybyły inne służby. Mężczyzna został przekazany pod dalszą opiekę załodze karetki pogotowia.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjanta uratowano ludzkie życie.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony