Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich

Data publikacji 28.03.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięć osób w wieku od 26 do 63 lat, które są podejrzane o produkcję znacznych ilości środków odurzających. Za ten proceder grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

26 marca 2014 roku o godzinie 12:00 na teren jednej z posesji w miejscowości Wierzchlas w powiecie wieluńskim dotarli policjanci z łódzkiego zarządu CBŚ. Okazało się, że w jednym z budynków, na pierwszym piętrze, zorganizowana została plantacja konopi indyjskich. Podejrzani o nielegalny proceder zapewnili odpowiednie warunki do szybkiego wzrostu odurzających roślin. Pomieszczenia wyposażone były w sprzęt do nawadniania, nagrzewania, zapewnienia oświetlenia oraz odpowiedniego nawożenia. Wiązało się to z nielegalnym podłączenie do źródła prądu. 

Wspólnie z kryminalnymi z wieluńskiej komendy śledczy zatrzymali 61- letnią kobietę oraz jej 63-letniego męża i 26-letniego syna. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 107 sadzonek konopi oraz słoik z gotowym suszem. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Wobec obu mężczyzn prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Kobietę oddano pod dozór policyjny.

Idąc za ciosem, następnego dnia śledczy dotarli do dwóch mieszkańców Łodzi w wieku 31 i 36 lat. 27 marca obaj zostali zatrzymani jako podejrzani o współudział w tym przestępczym procederze. Podczas przeszukania, u jednego z nich, funkcjonariusze zabezpieczyli pół kilograma marihuany. Dzisiaj oni także usłyszą zarzuty. Prokurator podejmie dalsze decyzje co do środków zapobiegawczych.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony