Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantator-recydywista złapany wśród konopi

Data publikacji 28.03.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich oraz zatrzymali jej 37-letniego właściciela. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo niespełna dwa lata temu. Za uprawę narkotyków grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci na ślad 37-letniego mieszkańca Poznania mieszkającego obecnie na terenie jednej z wsi w gminie Lwówek wpadli niespełna dwa lata temu. Wówczas mężczyzna w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych uprawiał rośliny konopi indyjskich, które osiągnęły naprawdę pokaźne rozmiary. Od tego czasu funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Poznania mieli na niego oko.

Kryminalni otrzymali informację, że w mieszkaniu notowanego wcześniej 37-latka ponownie uprawiana jest marihuana. Dlatego rozpoczęli jeszcze intensywniej przyglądać się jego przestępczej działalności.

26 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Nowym Tomyślu złożyli mężczyźnie niezapowiedzianą wizytę. Kolejny raz był to strzał w dziesiątkę.

Podczas przeszukania wytypowanego domu policjanci natrafili na domową uprawę konopi indyjskich. Sprawca do tego celu, w jednym z pokoi, skonstruował z płyt gipsowych specjalne dwa boksy. W obu znajdowały się metalowe stelaże, na których 37-latek umieścił plastikowe doniczki o długości około 100 cm. Z kolei w każdej z nich były rośliny konopi w początkowym stadium rozwoju. Łącznie policjanci zabezpieczyli aż 379 roślin różnej wysokości.

Ponadto w trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 10 gramów suszu oraz potrzebny do prawidłowego rozwoju i wzrostu narkotyków osprzęt m.in.: lampy, nawozy, czy mierniki ph.

37-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu w Nowym Tomyślu. Za popełnione przestępstwo usłyszy zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony