Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli kilkanaście kilogramów narkotyków

Data publikacji 28.03.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu polkowickiego podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie przeszukania zabezpieczono 11 kg amfetaminy, 4 kg marihuany oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z przestępczych rozliczeń. Obydwu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu narkotykami w znacznych ilościach. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

25 marca 2014 r. /miniony wtorek/ policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu polkowickiego podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie prowadzenia czynności procesowych, w wyniku przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych, zabezpieczono 11 kg amfetaminy, 4 kg marihuany oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych, pochodzących z przestępczych rozliczeń z handlu narkotykami.

Zatrzymanie dwójki podejrzanych oraz zabezpieczenie tak znacznej ilości narkotyków, było wynikiem prowadzonej od pewnego czasu pracy operacyjnej w sprawie grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i substancjami psychotropowymi w województwach lubuskim i dolnośląskim. Obydwu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu narkotykami w znacznych ilościach. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku około 30 lat, w przeszłości karani za podobne przestępstwa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Sprawa ma charakter rozwojowy i spodziewane są zatrzymania kolejnych osób zamieszanych w opisany proceder.

27 marca 2014 r., na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec jednego z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony