Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najmłodsza grupa PaT w Polsce

Data publikacji 28.03.2014

27 marca 2014 roku w Wieluńskim Domu Kultury, w dniu Międzynarodowego Dnia Teatru miała miejsce premiera spektaklu „Sekret”. Po dwóch dniach pracy z młodzieżą wyłonioną drogą castingu ze 150 osób, wieluńska grupa PaT składająca się z 52 młodych ludzi zaprezentowała się przed uczniami ze szkół ponadpodstawowych. Na premierę przybyli mł. insp. Witold Molga, podinsp. Janusz Swat z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Hanna Banach z Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Obecnych na spektaklu przywitał Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu mł. insp. Grzegorz Dzierzkowski. Na widowni nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych powiatu wieluńskiego na czele ze Starostą Wieluńskim Andrzejem Stępniem oraz Magdaleną Majkowską reprezentującą Burmistrza Wielunia. Program PaT poprowadził pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Profilaktyki insp. Grzegorz Jach. Młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy. Wystawiony spektakl „Sekret” wywarł na publiczności olbrzymie wrażenie, która podziękowała aktorom owacją na stojąco.

Inauguracja wieluńskiej grupy PaT zakończyła się wyłonieniem lidera, którym została Asia Gajewska. Z ramienia władz samorządowych koordynatorem PaTu została Katarzyna Wesołowska, nauczyciel z Gimnazjum w Ostrówku, a z ramienia Policji koordynatorem będzie sierż. Anna Stępień.

To dopiero początek przygody wieluńskiej grupy PaT z profilaktyką rówieśniczą. Życzymy wielu sukcesów na tej płaszczyźnie. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom za wsparcie przy realizacji wieluńskiego projektu.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony