Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo pięcioosobowej rodziny w areszcie

Data publikacji 29.03.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo członków swojej rodziny. W wywołanym w maju 2013 roku pożarze domu jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju zginęła jego żona z czwórką dzieci. Zatrzymanemu grozi teraz dożywotnie więzienie.

10 maja ubiegłego roku w Jastrzębiu Zdroju doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym. Śmiertelnemu zatruciu tlenkiem węgla uległa wtedy pięcioosobowa rodzina – 41-letnia kobieta i czwórka dzieci w wieku od 4 do 18 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzili w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Zebrany materiał dowodowy w postaci opinii biegłych z kilku dziedzin oraz ustalenia kryminalnych uzasadniły zatrzymanie 42-letniego męża i ojca rodziny.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty wywołania pożaru i zabójstwa członków swojej rodziny oraz usiłowania zabójstwa swojego 17-letniego syna, który jako jedyny przeżył pożar.

Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

KWPKatowice / ik

http://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/110694,Podejrzany-o-zabojstwo-piecioosobowej-rodziny-w-areszcie.html

Powrót na górę strony