Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 - osobowa grupa zatrzymana za kradzieże aut

Data publikacji 30.03.2014

Pięć osób zatrzymanych, zabezpieczone części od samochodów różnych marek,odzyskany kradziony fiat panda oraz zabezpieczone do badań peugeot 307 i toyota prius - to wynik przeprowadzonych wspólnych działań policjantów dw. z przestępczością samochodową KSP i KRP Warszawa V w powiecie wołomińskim. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży co najmniej 7 fiatów. Za te czyny grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z komendy stołecznej Policji i Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili dwudniowe działania wymierzone w złodziei samochodowych. Praca operacyjna oraz uzyskane informacje pozwoliły funkcjonariuszom na zatrzymanie na gorącym uczynku kradzieży samochodu fiat panda trzech mężczyzn oraz wytypowanie miejsc tzw.„dziupli” samochodowych w powiecie wołomińskim.

Pierwszego dnia mundurowi z Żoliborza zatrzymali na Bielanach 24- letnich Dominika K. i Damiana M. i ich o pięć lat starszego kolegę 29 - letniego Michała K. Meżczyźni chcieli ukraść fiata pandę.

Kolejny dzień działań kryminalnych to ujawnienie dwóch dziupli samochodowych i zatrzymanie kolejnych trzech osób. Na miejscu w czasie działań zabezpieczono również dwa samochody, w przypadku których istnieje podejrzenie przerobienia pól numerowych oraz zabezpieczono silniki i części samochodowe, mogące pochodzić z przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży 7 fiatów, oraz 5 zarzutów paserstwa. Dwaj z nich zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, a wobec trzech sąd zastosował policyjny dozór. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

KSP / ik 

Film 5 - osobowa grupa zatrzymana za kradzieże aut

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 5 - osobowa grupa zatrzymana za kradzieże aut (format flv - rozmiar 8.95 MB)

Powrót na górę strony