Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie afery korupcyjnej w tarnowskim MORDZIE

Data publikacji 30.03.2014

51 osób, a wśród nich egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, pracownicy MORD, zostało zatrzymanych przez tarnowskich policjantów. Doprowadzeni do prokuratury usłyszeli zarzuty m.in. powoływania się na wpływy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Trwa wszczęte w listopadzie ubiegłego roku śledztwo, w sprawie wykrytej przez policjantów z Zespołu do Walki z Korupcją  tarnowskiej Komendy Miejskiej, afery w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Sprawa dotyczy powoływania się na wpływy, przyjmowania i wręczania korzyści majątkowych, w zamian za uzyskiwanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.

W nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie postępowaniu, zatrzymane zostały już  51 osoby, wśród których są egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, pracownicy MORD i osoby wręczające pieniądze lub pośredniczące w ich przekazywaniu.

Tylko w ciągu trzech ostatnich dni, policjanci zatrzymali 9 osób, w tym m.in. właścicieli szkół nauki jazdy i instruktorów.  Doprowadzeni do prokuratury, usłyszeli  zarzuty z art. 230 (powoływanie się na wpływy)  i 230a (udzielanie i obietnica korzyści majątkowej) Kodeksu Karnego. Wobec dwojga z nich prokurator zastosował poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy szacują, że w ujawniony proceder może być zamieszanych nawet 200 osób. 

KWP Kraków / ik

Powrót na górę strony