Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za „ustawki”

Data publikacji 30.03.2014

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześciu pseudokibiców z powiatu szczecineckiego oraz z Koszalina, którzy brali udział w bójkach między kibicami drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Mężczyźni w wieku od 22 - 28 lat usłyszeli zarzuty bójki oraz udziału w zbiegowisku.

Sprawę  pseudokibiców z województwa zachodniopomorskiego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prowadzą  funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego. Dotyczy ona ustawki, która miała miejsce wiosną 2009 roku. 

W ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego zgromadzono materiał dowodow, który pozwolił zidentyfikować uczestników ustawki pomiędzy pseudokibicami Wielima Szczecinek i Gwardii Koszalin. 

Funkcjonariusze przeprowadzili działania policyjne, w których uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów. Cała akcja była szczegółowo zaplanowana, wzięli w niej udział policjanci z Zarządu w Szczecinie CBŚ KGP i garnizonu zachodniopomorskiego. Poza zatrzymaniami,  przeprowadzono  kilkanaście przeszukań miejsc zameldowania i pobytu członków grup pseudokibiców, w toku których zabezpieczono m.in. atrybuty kibicowskie - w tym tzw. „fanty”, a także rękawice do walk MMA wykorzystywane podczas „ustawek” pseudokibiców. 

Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami powiatu szczecineckiego i Koszalina. W przeszłości notowani byli m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu  oraz za czyny z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, za które zasądzono wobec nich zakazy stadionowe.

Wszyscu usłyszeli zarzuty związane z udziałem w bójce oraz  nielegalnym zbiegowisku, zostali objęci dozorem policyjnym. Otrzymali także zakazy wstępu na mecze rozgrywane przez zespoły Wielima Szczecinek i Gwardii Koszalin oraz reprezentacji Polski. Ponadto mają zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu. 

Za tego rodzaju przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP szczecin / ik

Powrót na górę strony