Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W sieci cyberprzemocy

Data publikacji 30.03.2014

Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych - choć dokonywane są w witrualnym świecie, potrafią realnie wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Po raz drugi policjanci, wraz z psychologami, dzielili się swoją wiedzą w tym zakresie z nauczycielami i pedagogami szkolnymi.

Realizując założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej",  Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach we współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim, Kuratorium Oświaty oraz Regionalnym Ośrodkiem Metodyczo - Edukacyjnym "METIS" zorganizował konferencję pod nazwą "W sieci elektronicznej przemocy". Sympozjum było przeznaczone zarówno dla przedstawicieli środowiska oświatowego jak i osób zainteresowanych tą problematyką. 

Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Andrzej Szczeponek. Pierwsza tego typu konferencja odbyła się w grudniu 2013 roku i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W drugiej edycji,wzięło udział ponad 100 osób. 

Policjanci i psychologowie z ośrodka "METIS" omówili w trakcie konferencji zagadnienia z zakresu stalkingu, w tym psychologiczny profil stalkera. Mundurowi przedstawili sposoby bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz przykłady potencjalnie niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży.

KWP Katowice / ik

 

Powrót na górę strony