Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków

Data publikacji 30.03.2014

Za posiadanie dużej ilości narkotyków odpowie przed sądem 26-letni jaworzanin. W chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie kilka gramów marihuany. W trakcie przeszukania jego mieszkania, śledczy znaleźli ponad 1 kilogram narkotyków. Podejrzany trafił do aresztu. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło o północy na ulicy Piekarskiej w Jaworznie. Tam kryminalni ustalili mężczyznę, który może posiadać duże ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania pojazdu, którym się poruszał, policjanci znaleźli marihuanę.

26-latek był kompletnie zaskoczony. Kryminalni pracujący nad tą sprawą przeszukali miejsce pobytu podejrzewanego mężczyzny. Tam znaleźli spory zapas narkotyków. W jednym z mieszkań w dzielnicy Podwale śledczy zabezpieczyli w sumie 4500 porcji handlowych amfetaminy i blisko 700 działek marihuany.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające oraz czy i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem.

Zatrzymany w przeszłości miał już konflikt z prawem - karany był za posiadania narkotyków.
Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Katowice / ik

Powrót na górę strony