Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamania

Data publikacji 31.03.2014

W ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci rozwiązali aż 9 spraw dotyczących włamań do obiektów handlowych i usługowych w mieście. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn i kobietę, podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. W samochodzie i domu zatrzymanych osób mundurowi odnaleźli część skradzionych przedmiotów, a także narzędzia do włamań i narkotyki. Cała szóstka usłyszała łącznie 16 zarzutów. Wobec 4 mężczyzn sąd zastosował tymczasowe areszty, a 2 osoby zostały objęte policyjnymi dozorami.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszeń o kilku nocnych włamaniach do obiektów handlowych i usługowych w mieście, grodziscy policjanci rozpoczęli działania wykrywacze. Funkcjonariusze wszystkich służb w wielu miejscach prowadzili kontrole podejrzanie zachowujących się osób. Podczas jednej z nich policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego postanowili sprawdzić pasażerów forda, którzy na widok radiowozu nagle skręcili w boczną uliczkę. Podczas kontroli auta, funkcjonariusze znaleźli w bagażniku przedmioty, które były wymieniane przez pokrzywdzonych, jako skradzione w wyniku włamań. Pojazd został zabezpieczony, a pięć podróżujących nim osób w wieku od 30 do 41 lat zatrzymanych do wyjaśnienia.

Policjanci szybko potwierdzili, że zabezpieczone w samochodzie przedmioty pochodzą z okradzionych obiektów, a 31 i 40-latek i podróżujący fordem mają związek z dokonaniem tych włamań. Dodatkowo przy 32-latce i w domu 30-latka funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W miejscu zamieszkania kobiety był też skradziony sprzęt komputerowy oraz narzędzia używane do dokonywania włamań. Podczas dalszych czynności kryminalni ustalili kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o współudział we włamaniach. 32 i 34-latek również zostali zatrzymani.

Zebrane przez dochodzeniowców materiały pozwoliły na przedstawienie całej szóstce łącznie 16 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniami, paserstwa i popełnienia przestępstw narkotykowych. Na wniosek policjantów i prokuratorów sąd zastosował 3-miesięczne areszty wobec Andrzeja S., Artura B., Jana T. i Tomasza K., a Łukasz Z. i Julitta S. zostali objęci policyjnymi dozorami. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci planują dalsze zatrzymania.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony