Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VW odzyskany w pościgu

Data publikacji 31.03.2014

Skuteczne działania kostrzyńskich policjantów, wspomaganych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, doprowadziły do zatrzymania 34-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Ten poruszał się kradzionym w Niemczech vw caddy, którego wartość oszacowano na blisko 30 tys. zł. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło tuż przed 23:00 w ubiegły czwartek (27 marca 2014 roku). Informację o możliwości przemieszczania się przez byłe przejście graniczne w Kostrzynie nad Odrą kierującego skradzionym pojazdem, policjanci otrzymali od funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wspólnie z nimi na byłym przejściu granicznym przygotowali się do potencjalnego zatrzymania mężczyzny prowadzącego vw caddy, który wcześniej zbagatelizował sygnały do zatrzymania dawane przez policjantów z Niemiec, uszkadzając ich radiowóz.

Zamiaru do zatrzymania nie miał również przy posterunku blokadowym, który próbował ominąć, uderzając w plastikową zaporę. Wystrzelone poduszki powietrzne oraz inne uszkodzenia nie pozwoliły kontynuować mu dalszej ucieczki kradzionym pojazdem. W dalszą drogę próbował udać się pieszo, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. Przeprowadzone sprawdzenia kostrzyńskich kryminalnych w krótkim czasie pozwoliły na uzyskanie informacji, że samochód, którym się poruszał 34-latek został kilka dni wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Jego wartość została ustalona na blisko 30 tysięcy złotych i już wkrótce auto wróci do prawowitego właściciela.

Mężczyzna został zatrzymany. Czynności procesowego wykonane w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie 34-latkowi zarzutów związanych z paserstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony