Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelił z wiatrówki 74-latka

Data publikacji 31.03.2014

Policjanci ustalili 15-latka z Opola podejrzewanego o postrzelenie z wiatrówki 74-letniego mężczyzny. Nastolatek przyznał się do stawianego mu zarzutu. Za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

26 marca 2013 r. po godzinie 19 policjanci zostali poinformowani o możliwym postrzeleniu 74-letniego mężczyzny z broni pneumatycznej. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Luboszyckiej w Opolu. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze oraz karetka pogotowia. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce, z którego padł strzał. Następnego dnia kryminalni zatrzymali 15- i 16-latka mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Obaj zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli karabinek, z którego najprawdopodobniej strzelano.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że 15-latek  podczas pobytu w mieszkaniu swojej koleżanki, posługując się karabinkiem – wiatrówką, należącym do ojca  dziewczyny, strzelał z okna mieszkania w kierunku różnych celów. Jeden z pocisków trafił w policzek przechodzącego ulicą 74-letniego mężczyzny.

28 marca, po przedstawieniu zarzutu, 15-latek przyznał się do postrzelenia mężczyzny. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony