Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Widzisz - zareaguj

Data publikacji 31.03.2014

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa e-mail dla osób, które nie godzą się z agresją na drodze i brakiem poszanowania dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na adres poczty elektronicznej problemdrogowy@opolska.policja.gov.pl można zgłaszać przejawy łamania prawa ze strony uczestników ruchu drogowego. Materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z ważniejszych priorytetów w działaniach Policji. Wagę tego problemu dostrzega coraz więcej kierowców na Opolszczyźnie, którzy nie godzą się na spotykaną na drodze agresję, łamanie prawa, brak kultury i informują policjantów o zaobserwowanych zachowaniach innych uczestników ruchu drogowego.

Wychodząc naprzeciw tym, dla których bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne, uruchomiono specjalną skrzynkę poczty elektronicznej problemdrogowy@opolska.policja.gov.pl, na którą można przesłać policjantom film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa.

Policjanci ruchu drogowego przeanalizują takie materiały i sprawdzą też, jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze. Przekazanie informacji o dacie, godzinie i miejscu zdarzenia oraz danych kontaktowych dla policjantów z pewnością przyspieszy działania ze strony Policji. Ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki e-mail prosimy o przesyłanie materiałów o rozmiarze nie większym niż 10MB lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

Jeśli byłeś świadkiem łamania prawa ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa opolskiego  - POWIADOM NAS!

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony