Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o przygotowania do skimmingu

Data publikacji 31.03.2014

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm obcokrajowcom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o przygotowania do skimmingu. Przy jednym z zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli urządzenie elektroniczne do bezprawnego sczytywania kodów dostępowych (PIN). Po usłyszeniu zarzutów, obaj podejrzani, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z komisariatu Wrocław – Stare Miasto, na podstawie ustaleń operacyjnych i przeprowadzonej realizacji, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o przygotowania do skimmingu. Zatrzymani, to obcokrajowcy w wieku 22 lat, przebywający we Wrocławiu. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w centrum Wrocławia. Przy jednym z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli urządzenie elektroniczne służące do bezprawnego sczytywania kodów dostępowych (PIN) z kart płatniczych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty przygotowania do podrobienia środków płatniczych przy użyciu urządzenia do pozyskania w sposób nielegalny danych i usiłowania oszustwa.

Zatrzymani, decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony