Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano fryzjerkę podejrzaną o okradanie klientek

Data publikacji 31.03.2014

Zarzuty kradzieży usłyszała 41-letnia fryzjerka, która w jednym salonów w Elblągu okradała swoje klientki z gotówki. Proceder trwał od dwóch lat, a podejrzana ukradła w sumie ponad 43 tys. złotych kilku kobietom. Wśród nich była także znajoma podejrzanej. Zatrzymana nie była wcześniej notowana. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

41-letnia Anna S. w jednym z salonów fryzjerskich w Elblągu pracowała od 20 lat. Miała swoje stałe klientki. Wpadła przypadkiem. Na początku marca br. została przyłapana przez swoją szefową na próbie kradzieży. Miała przeszukiwać torebkę klientki. Została zwolniona z pracy, a podejrzenia związane z wcześniejszymi kradzieżami skupiły się na niej.

Okazało się, że podobnych zdarzeń było znaczniej więcej. Ofiarami 41-letniej fryzjerki były zamożne kobiety. Z jedną z nich podejrzana nawet się przyjaźniła. Odwiedzała ją prywatnie w jednej z firm, którą pokrzywdzona prowadziła. Tam też dokonała kilku kradzieży pieniędzy na blisko 30 tys. złotych.

Śledczy ustalili, że kobieta działała od dwóch lat. W tym czasie miała ukraść pokrzywdzonym kobietom ponad 43 tys. złotych.

W miniony piątek  41-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Nie była wcześniej notowana. Skradzione pieniądze wydawała na swoje potrzeby. Za kradzieże odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony