Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Data publikacji 31.03.2014

Funkcjonariusze braniewskiej drogówki zatrzymali 28-latka, za którym wydano aż trzy listy gończe. Tomasz Ł. był poszukiwany od marca ubr. za kradzież z włamaniem, rozbój, groźby oraz znęcanie. 28-latek podczas kontroli drogowej podawał fałszywe dane próbując uniknąć zatrzymania. Mężczyzna podróżował autem z pijaną 14-latką.

W sobotę, 29 marca br. na ul. Sikorskiego w Braniewie policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się czworo pasażerów, a wśród nich nieletnia. Policjanci przystąpili do sprawdzenia tożsamości wszystkich podróżujących. Okazało się, że mężczyzna siedzący z przodu nie miał żadnych dokumentów, a dane które podał funkcjonariuszom były fałszywe. Patrol postanowił o doprowadzeniu pasażera do komendy, aby ustalić jego personalia. Nie był on jednak jedyną osobą, która opuściła kontrolowany pojazd w asyście policjantów. Do braniewskiej jednostki przewieziono także 14-latkę, od której funkcjonariusze poczuli zapach alkoholu.

W komendzie doprowadzony mężczyzna podał swoje prawdziwe dane, a sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że był poszukiwany trzema listami gończymi za kradzież z włamaniem, rozbój, groźby oraz znęcanie. Jeszcze tego samego dnia 28-letni Tomasz Ł. trafił do zakładu karnego, gdzie odsiedzi karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jego 14-letnią znajomą na żądanie rodzica przebadano na zawartość alkoholu. Okazało się, że nieletnia miała prawie 1 promil w organizmie. Teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony