Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy śmiertelnego pobicia

Data publikacji 31.03.2014

Policjanci z Częstochowy zatrzymali trzech sprawców pobicia 64-letniego mężczyzny, do którego doszło w miniony piątek na ulicy Warszawskiej. Śledczy ustalili i zatrzymali napastników w tym samym dniu, kiedy odkryto przestępstwo. Jak się okazało, sprawcy pobicia przebywali w okolicy i przyglądali się pracy śledczych na miejscu zdarzenia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu częstochowskiej komendy zatrzymali trzech sprawców pobicia 64-letniego mieszkańca ulicy Warszawskiej. Na skutek zadanych ciosów pobity mężczyzna zmarł.
28 marca zwłoki mężczyzny odnalazła kurator. Kobieta powiadomiła śledczych.

Już pierwsze ustalenia na miejscu zdarzenia wskazywały na udział w zdarzeniu osób, które odwiedziły ofiarę i najprawdopodobniej piły z nią alkohol. Te informacje potwierdziły się, gdy śledczy zatrzymali w tym samym dniu dwóch mężczyzn, a w minioną sobotę -  trzeciego podejrzanego.

Jak się okazało, sprawcy przebywali w kamienicy, w której doszło do zdarzenia. Po odkryciu zwłok przyglądali się również pracy policjantów, którzy przeprowadzali oględziny. Wszystko wskazuje na to, że podczas libacji alkoholowej doszło do kłótni. Najprawdopodobniej powodem śmiertelnego pobicia 64-latka było zabranie telefonu jednemu ze współbiesiadników.

62-letni Marian J., 64-letni Jan D. oraz 62-letni Andrzej T. usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dwóch z nich będzie dopowiadało w warunkach recydywy. W minioną niedzielę sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony