Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą

Data publikacji 31.03.2014

Policjanci z Żagania, wspólnie z miejscową prokuraturą, zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym o dokonanie w 2013 r. szeregu przestępstw. Podejrzani usłyszeli łącznie 53 zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem i innych czynów.

Żagańska policja i prokuratura zakończyły wspólne kilkumiesięczne śledztwo dotyczące serii włamań do garaży, altan działkowych oraz piwnic i pomieszczeń gospodarczych, do których doszło w 2013 r. Przypomnijmy, że policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu rozbili grupę zajmującą się głównie włamaniami. Żagańscy policjanci jednocześnie wkroczyli i zabezpieczyli w kilku „dziuplach” na terenie powiatu żagańskiego ponad 650 przedmiotów pochodzących z przestępstwa, m.in. części samochodowe, elektronarzędzia, piły spalinowe, kosiarki, siatki ogrodzeniowe, rowery i sprzęt z altanek ogrodowych. Podczas działań policjanci, oprócz rzeczy pochodzących z przestępstwa, znaleźli i zabezpieczyli również 1,5 kilograma marihuany, z której wg biegłych mogło powstać prawie 4 tysiące porcji  tego narkotyku oraz ponad 170 porcji metaamfetaminy. Sprawa okazała się rozwojowa i wielowątkowa.

W trakcie prowadzonej sprawy policjanci docierali do osób, które mogły paść ofiarą grupy przestępczej i sukcesywnie okazywali pokrzywdzonym zabezpieczone rzeczy, które prawowici właściciele odbierali z żagańskiej komendy.  Okazało się, że rozbita grupa działała w różnych konfiguracjach, nie tylko na terenie powiatu żagańskiego, ale również na terenie powiatu zielonogórskiego oraz na Dolnym Śląsku. Dzięki współpracy prokuratorów i policjantów trzem zatrzymanym mężczyznom (wszyscy są mieszkańcami powiatu żagańskiego) przedstawiono łącznie 53 zarzuty popełnienia przestępstw – głównie kradzieży z włamaniem, ale również dokonania rozboju, paserstwa umyślnego oraz posiadania znacznej ilości narkotyków i udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych.

W toku śledztwa poczet przyszłych kar i roszczeń majątkowych policjanci zabezpieczyli od podejrzanych mienie o łącznej wartości prawie 40 tys. złotych. W ubiegłym tygodniu akt oskarżenia przeciwko trzem podejrzanym mężczyznom trafił do sądu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.38 MB)

Powrót na górę strony