Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 31.03.2014

Polkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo kolegi. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego, podczas spożywania alkoholu. Zatrzymany już usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzany, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zwłoki mężczyzny 26 marca br., w godzinach rannych, znalazła sąsiadka. Natychmiast o tym zdarzeniu informacja trafiła do oficera dyżurnego polkowickiej policji. Na miejsce znalezienia zwłok skierowano policjantów. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności procesowych. Jednocześnie rozpoczęli poszukiwania osoby lub osób podejrzewanych o zabójstwo. Podejrzewany 32-latek został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez policjantów Wydziału Kryminalnego z komendy powiatowej w Polkowicach i funkcjonariuszy z Chocianowa. Jak ustalili policjanci, obaj mężczyźni pili razem alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni i wówczas podejrzany pobił pokrzywdzonego używając młotka, powodując obrażenia głowy skutkujące śmiercią.

32 - letni mieszkaniec Chocianowa usłyszał już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony