Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna linia odkażania alkoholu

Data publikacji 31.03.2014

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarcza wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odkażali, rozlewali i wprowadzali do obrotu gospodarczego spirytus bez akcyzy. Prowadzone działania pozwoliły zlikwidować pełną linię technologiczną do odkażania wyrobów alkoholowych.

Funkcjonariusze pojawili się przed jedną z posesji na łódzkim osiedlu Widzew 28 marca 2014 roku. Z ustaleń służb wynikało bowiem, że może znajdować się tam nielegalna linia technologiczna do odkażania spirytusu. Pod wspomnianym adresem funkcjonariusze zatrzymali 57-latka, który jak się okazało, był właścicielem wspomnianej linii. W jej skład wchodziły między innymi pojemniki typu mauser, pompy wodne czy filtry węglowe. Wszystkie te przyrządy zostały zabezpieczone. Dodatkowo stróże prawa na posesji zabezpieczyli ponad 300 jednolitrowych butelek z odkażonym spirytusem.

Drugi z mężczyzn w wieku 30 lat, który był związany z przestępczym procederem trafił w ręce stróżów prawa 31 marca 2014 roku. Obaj zatrzymani już usłyszeli zarzuty między innymi z ustawy karno-skarbowej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zabezpieczony alkohol miał trafić do obrotu handlowego na targowisko Bałucki Rynek. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na co najmniej 28 tysięcy złotych. Mężczyznom grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony