Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Motor Show

Data publikacji 31.03.2014

W ostatnich dniach na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się największa wystawa motoryzacyjna w Polsce – Motor Show. Na jednym ze stoisk można było spotkać policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce, które od kilku lat odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wśród wielu stoisk prezentujących osiągnięcia motoryzacji nie zabrakło policyjnego.

W hali nr 4 MTP funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zaprezentowali najnowocześniejszy radiowóz Opel Insignia z wideorejestratorem oraz motocykl BMW, które na co dzień wykorzystują do służby policjanci ruchu drogowego na terenie miasta i powiatu poznańskiego.

Przy organizacji stoiska policjanci zaprosili do współpracy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, który skupił uwagę najmłodszych odwiedzających Motor Show. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele wydawnictw edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz gadżetów odblaskowych, które są niezbędne do zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa na drodze.

Dla odwiedzających uruchomiono także punkt konsultacyjny, na którym każdy mógł zasięgnąć wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy goście targów mieli okazję obejrzeć jak działają wideorejestratory oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości - ustnikowe i bezustnikowe do tzw. pomiaru biernego.

Policyjna ekspozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem gości targowych.
 
(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony