Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrz olimpijski szkoli instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego

Data publikacji 03.04.2014

Mistrz olimpijski – Paweł Nastula był współprowadzącym warsztaty szkoleniowe instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Scenariusz obejmował m.in. ćwiczenia pod okiem Mistrza Europy w Judo, zajęcia praktyczne z wykorzystaniem laserowych trenażerów szkoleniowych, jak też taktyki zespołowego obezwładniania agresywnych osób.

Dzisiaj i jutro na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku grupa trzydziestu pięciu funkcjonariuszy uczestniczy w warsztatach szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Jest to już XX edycja regionalnych warsztatów szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. 

Udział w przedsięwzięciu biorą mundurowi z Policji, Izby Celnej w Białymstoku, Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Aresztu Śledczego w Białymstoku, Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Miejskiej w Białymstoku. Zajęcia obejmują dwa dni. Dzisiaj warsztaty prowadzone były przez Mistrza olimpijskiego Pawła Nastulę, przedstawiciela firmy zajmującej się produkcją laserowych trenażerów szkoleniowych, instruktora Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz Aresztu Śledczego w Białymstoku. Obejmowały one omawianie i praktyczne ćwiczenia m.in. z zakresu taktyki zespołowego obezwładniania osób agresywnych oraz posiadających niebezpieczne przedmioty z wykorzystaniem tarcz ochronnych.

W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia wymieniali się doświadczeniami oraz doskonalili swoje umiejętności między innymi w zakresie taktyki i techniki interwencji, a także podejmowania właściwych decyzji w sytuacjach stresowych.

Warsztaty tego typu organizowane są cyklicznie, w ramach tych zajęć funkcjonariusze, którzy zajmują się doskonaleniem zawodowym podczas szkoleń poszczególnych grup w swoich jednostkach będą przekazywali zdobyte przez te dwa dni umiejętności mundurowym, którzy, na co dzień pełnią służbę patrolowo - interwencyjną. Tego typu rozwiązanie z pewnością pozytywnie wpłynie na skuteczniejsze interweniowanie podczas codziennej pracy mundurowych, podwyższając tym samym poziom bezpieczeństwa.

(KWP w Białymstoku / mw)
 

Powrót na górę strony