Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła kosmetyki za 1,7 mln złotych

Data publikacji 03.04.2014

Policjanci z Katowic zatrzymali 31-letnią mieszkankę Bytomia, która razem ze swoimi wspólnikami wyłudziła z firm na terenie całego kraju artykuły chemiczne i kosmetyki warte 1,7 mln zł. Podejrzana została objęta policyjnym dozorem. Będzie musiała także zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł.

Kosmetyki na odroczony termin płatności kupiła w kwietniu ubiegłego roku katowicka firma. Jej magazyny przy ulicy Obroki wypełniły perfumy i artykuły chemii gospodarczej o wartości 1,7 mln zł. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że kilka tygodni później cały towar przewieziono do monitorowanego magazynu w Będzinie, z którego zostały później wywiezione w nieznanym kierunku.

Podejrzana o oszustwo 31-letnia mieszkanka Bytomia została zatrzymana wczoraj. W prokuraturze usłyszała zarzut wyłudzenia towarów od 43 firm na terenie całego kraju. W związku z wyłudzeniem towarów o znacznej wartości, grozi jej teraz 10 lat więzienia. Podejrzana została objęta policyjnym dozorem. Będzie musiała także zapłacić poręczenie majątkowe w kwocie 100 tysięcy złotych. Wcześniej w tej sprawie zarzuty usłyszeli 24-letni prezez katowickiej firmy i jego 28-letnia pracownica.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony