Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w garażu

Data publikacji 04.04.2014

Policjanci z Kielc zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu skarżyskiego. Podczas przeszukania garażu, który mężczyzna wynajmował, ujawniono ponad 3,5 kg amfetaminy oraz pół kilograma innej białej substancji, którą policjanci zabezpieczyli do dalszych badań.

Kryminalni z KMP w Kielcach zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, po zlikwidowaniu planacji marihuany oraz znalezieniu blisko 2 kg narkotyków w lutym bieżącego roku, wymierzyli kolejny cios w tego typu działalność przestępczą. Drobiazgowa praca operacyjna kieleckich policjantów przyniosła efekty w postaci zatrzymania 28-latka z powiatu skarżyskiego.

W środowy poranek mężczyzna korzystał z garażu, który wynajmował na terenie Kielc. Prawdopodobnie chciał zabrać z niego pozostawioną tam walizkę. Nie udało mu się to jednak, gdyż zupełnie zaskoczonego 28-latka zatrzymali policjanci.

W walizce mundurowi znaleźli ponad 3,5 kg białego proszku. Substancja ta została zidentyfikowanego jako amfetamina o czarnorynkowej wartości blisko 150 tys. złotych. W walizce było też pół kilograma innej białej substancji, którą przekazano do dalszych badań. Teraz policjanci będą sprawdzać, gdzie miały trafić narkotyki.

Młody mieszkaniec powiatu skarżyskiego trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej karany za udział w obrocie i handel narkotykami oraz za inne przestępstwa kryminalne.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony