Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za milionowe oszustwa

Data publikacji 04.04.2014

W ostatnich dniach policjanci z Gniezna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie oszustw na około 5 mln złotych. To efekt śledztwa prowadzonego przez tamtejszą prokuraturę. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany, drugi został objęty dozorem policji. Obu grozi kara do 10 lat więzienia.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Śledczy, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Stargardu Szczecińskiego, którzy - posługując się podrobionymi dokumentami - dokonali oszustw na około 5 mln złotych. Akta sprawy zajmują wiele tomów, zaś zarzuty obejmują wiele czynów.

Sprawa jest bardzo złożona i wielowątkowa. Pokrzywdzeni to liczne firmy polskie i zagraniczne. Podejrzani od 2011 roku, na podstawie sfałszowanych dokumentów, zawarli wiele umów leasingowych. Chodziło o ciężki sprzęt budowlany i drogowy oraz samochody ciężarowe. Będąc już w posiadaniu sprzętu, usuwali bądź przerabiali numery identyfikacyjne i sprzedawali je dalej. Fałszowane były także faktury. Sprawa dotyczy także niewywiązywania się z zapłaty za wykonane usługi transportowe.

Śledczy przedstawili podejrzanym szereg zarzutów. Mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego mają 35 i 62 lata. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie sąd aresztował tymczasowo młodszego z nich, zaś 62-latek został oddany pod dozór policyjny.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.57 MB)

Powrót na górę strony