Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próba samobójcza zakończona tymczasowym aresztowaniem

Data publikacji 04.04.2014

Prawie cztery godziny trwały rozmowy policyjnych negocjatorów z niedoszłym samobójcą. 21-latek chciał skoczyć z kilkumetrowej konstrukcji przepompowni. Policjanci bezpiecznie sprowadzili go z budynku. Szybko okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Trafił już do zakładu karnego.

2 kwietnia około 23:00 policjanci z Krapkowic otrzymali informację o próbie samobójczej. Patrol natychmiast pojechał we wskazane przez rodzinę miejsce.  Funkcjonariusze zauważyli na szczycie kilkumetrowej konstrukcji przepompowni mężczyznę. 21-latek powiedział policjantom, że ma problemy osobiste i chce skoczyć, żeby je zakończyć.

W rejon budynku dyżurny komendy natychmiast skierował straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na fakt, że ciężko było nawiązać kontakt z mężczyzną, podjęto decyzję o ściągnięciu z Opola zespołu policyjnych negocjatorów. Rozmowy z 21-latkiem trwały prawie cztery godziny.

Przed 3 w nocy przekonali oni mężczyznę do bezpiecznego zejścia z dachu przepompowni. W asyście policjantów mężczyzna pojechał na badania lekarskie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się jednak, że jest on poszukiwany listem gończym za rozbój, który miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku. 21-latek decyzją sadu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Powrót na górę strony