Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże rowerów

Data publikacji 04.04.2014

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży roweru. Sprawca próbował nożycami przeciąć linkę zabezpieczającą jednoślad, jednak z uwagi na szybką interwencję policjantów, nie doszło do kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany ma na swoim koncie co najmniej 9 takich przestępstw. Zatrzymany będzie teraz odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Za kradzieże grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując miasto, około godziny 2.00 w nocy otrzymali informację, że przy jednym ze skrzyżowań z ulicą Pułaskiego młody mężczyzna usiłuje ukraść rower przypięty do stojaka. Policjanci podjęli natychmiast interwencję, udając się we wskazany rejon.

Dojeżdżając na miejsce funkcjonariusze zauważyli jak młody mężczyzna, by ukraść rower, usiłuje przeciąć nożycami linkę zabezpieczającą. W wyniku podjętych działań zatrzymano podejrzanego, którym okazał się 19-latek, bez stałego miejsca zameldowania. Policjanci zabezpieczyli także nożyce, którymi podejrzany chciał przeciąć zabezpieczenie.

Policjanci udowodnili zatrzymanemu łącznie co najmniej 9 tego typu czynów, w tym jedno usiłowanie kradzieży oraz kradzież 8 rowerów. Jak ustalili śledczy, straty spowodowane jego przestępczą działalnością szacowane są na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Podejrzany dopuścił się swoich czynów na terenie Wrocławia w okresie od maja do sierpnia 2013 roku oraz w kwietniu bieżącego roku.

19-latek był już wcześniej notowany za kradzieże. Obecnie policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności tych zdarzeń oraz ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Za kradzieże grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony