Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza

Data publikacji 04.04.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na terenie Konina 6 osób trudniących się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, a także wprowadzeniem do obrotu towarów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, dystrybucją m.in. tytoniu, nielegalnych papierosów, alkoholu oraz narkotyków. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Z ustaleń wynika, że członkowie tej grupy prowadzili klub nocny i organizowali w wynajmowanych mieszkaniach agencje towarzyskie. Do pracy w nich zatrudniali kobiety zajmujące się prostytucją. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni przewodzącego grupą 56-latka i jego wspólników.

W czasie przeszukania pomieszczeń znaleziono wyroby tytoniowe i spirytusowe nieposiadające polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci skonfiskowali 40 kg tytoniu, 4 tys. papierosów oraz ponad 200 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Wstępne obliczenia wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności VAT mogły wynieść ponad 40 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec podejrzanych zastosowano: 2 areszty tymczasowe, 2 dozory policyjne, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań zabezpieczono majątek o wartości 30 tys. złotych. Sprawę prowadzą policjanci CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony