Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na podstawie monitoringu ustalono podejrzanych o kradzież sklepową

Data publikacji 04.04.2014

Białobrzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kilkanaście kradzieży sklepowych. Do ich ustalenia doszło po opublikowaniu nagrania monitoringu sklepowego po ostatnim popełnionym przestępstwie. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kradzieży do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Białobrzeskiej Komendy Policji opublikowano nagranie z monitoringu sklepowego, na którym dwóch mężczyzn kradnie artykuły spożywcze i alkohol. Już po kilkunastu godzinach policjanci ustalili personalia mężczyzn.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu białobrzeskiego - 17 i 18-latka. Młodzi ludzie trafili do policyjnego aresztu. W czasie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że w procederze brał jeszcze udział 25-latek. Śledczy udowodnili, że podejrzani dopuścili się 11 kradzieży sklepowych w Białobrzegach. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku mężczyźni włamali się do domu w Radzanowie, skąd skradli laptopa. Kilka dni później z tego samego domu ukradli magnetowid i młynek do kawy. 

Podejrzanym przedstawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kradzieży do 5 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.16 MB)

Powrót na górę strony