Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych w KWP w Poznaniu

Data publikacji 04.04.2014

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz spotkał się z wielkopolskimi policjantami. Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu minister zapoznał się z pracą policjantów na stanowisku kierowania i w centrum operacyjnym. Podczas spotkania z insp. Rafałem Batkowskim Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu rozmawiał o służbie policjantów w całej Wielkopolsce.

Kilkunastu policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu spotkało się z Bartłomiejem Sienkiewiczem Ministrem Spraw Wewnętrznych. W towarzystwie insp. Rafała Batkowskiego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, wręczył wyróżniającym się w służbie policjantom listy gratulacyjne.

Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy prezentując  osiągnięcia w służbie. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową podczas rozmowy dużo miejsca poświęcili kwestii likwidacji grup przestępczych zajmujących się produkcją i handlem narkotykami. Między innymi zaprezentowali materiały z akcji, podczas których zlikwidowali bardzo duże plantacje konopi indyjskich. Policjanci kryminalni przedstawili zaś materiały pokazujące ich akcje i opowiadali o sprawach, którymi zajmowali się w ostatnim czasie.

Przyglądam się z zainteresowaniem sprawom, które są efektem Waszej trudnej służby. Tym chętniej przyjechałem do Poznania, żeby bliżej poznać Wasze doświadczenia – mówi Bartłomiej Sienkiewicz – Sprawy, o których opowiadacie budzą uznanie i gratuluję wszystkim takich sukcesów.

Minister Sienkiewicz odwiedził także stanowisko kierowania, w którym na co dzień pracują oficerowie dyżurni. Zapoznał się również z funkcjonalnością nowoczesnego centrum operacyjnego KWP w Poznaniu służącego podczas dużych imprez masowych i meczów piłkarskich. O specyfice służby policjantów w tych miejscach opowiadał insp. Zbigniew Hultajski I z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

W trakcie rozmów ministra Sienkiewicza z insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami poruszono wiele aktualnych spraw dotyczących wielkopolskiej Policji. Rozmawiano o ostatnich wynikach Polskiego Badania Przestępczości, w których Wielkopolanie wysoko ocenili skuteczność wielkopolskich policjantów. O tej skuteczności świadczy utrzymanie znaczących spadków zagrożeń w obszarze zdarzeń kryminalnych. Dyskusja objęła również program standaryzacji jednostek policyjnych na terenie województwa. Insp. Batkowski przedstawił także szczegółową informację o systematycznym ograniczaniu zagrożeń przestępczością kryminalną (kradzieże, włamania, uszkodzenia, kradzieże samochodów, bójki i pobicia). Ograniczona została skala zagrożeń w siedmiu kategoriach przestępstw najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców. Szef wielkopolskich policjantów mówił również o wysokim poziomie prowadzonej pracy wykrywczej.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony