Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał kradzionym pojazdem

Data publikacji 04.04.2014

Do 10 lat więzienia może grozić bydgoszczaninowi podejrzanemu o kradzież pojazdu. 23-latek wpadł podczas pościgu, gdy uciekał vw. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali „na gorąco” 23-latka, gdy uciekał skradzionym chwile wcześniej pojazdem. Wszystko rozegrało się dzisiaj (4.04.2014) w nocy około godziny 01:00 na terenie Wyżyn.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej prowadzili w tym czasie działania przeciwko złodziejom samochodów. W trakcie patrolu ulicy Rozłogi zauważyli jadący ulicą Glinki z dużą prędkością pojazd marki "VW Bora". Zachowanie kierowcy wzbudzało podejrzenia. Funkcjonariusze ruszyli za autem, które skręciło w ulicę Dąbrowa. Do pomocy w zatrzymaniu auta przyjechał drugi radiowóz, który dał sygnały kierującemu do zatrzymania. Jednak kierowca vw zignorował to i zaczął uciekać kierując się do krajowej "10", gdzie następnie skręcił w kierunku Torunia. Do pościgu dołączył trzeci radiowóz. Po przejechaniu kilkuset metrów ścigana bora zatrzymała się i wybiegł z niej w stronę lasu mężczyzna. Za nim ruszyli również policjanci. Uciekinier został zatrzymany.

Jak się okazało, 23-latek tej nocy ukradł vw z parkingu, a świadczyły o tym ślady uszkodzenia wkładki zamka drzwi oraz uszkodzona wkładka od stacyjki. Co więcej, badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że kierował po użyciu alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został oddany właścicielowi. Teraz śledczy z bydgoskich Wyżyn będą ustalać, czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej kradzieży pojazdów. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat więzienia, a także odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony